Microsoft powołał aż 5 nowych studiów deweloperskich 1st party

Główną bolączką Microsoftu jest brak dobrych deweloperów First Party, wiedzą to wszyscy a w szczególności Sony, które śmieje się z tego za plecami amerykanów. To się może trochę zmienić bo Microsoft poinformował o powołaniu do życia studia deweloperskiego The Initiative, na którego czele stanął człowiek odpowiedzialny za sukcesy Sony, Rockstar, Crystal Dynamics, Square Enix i Activision oraz wielu devów zebranych z całego świata.

Pozostałe cztery studia zostały przez potentata oprogramowania po prostu zakupione. Mowa o PlayGround Games (Forza), Undead labs (State of Decay), Compulsion Games oraz co jest niespodzianką, Ninja Theory (Hellblade, Heavenly Sword).

Deweloperzy Ci dołączyli do ścisłego grona pracowników Microsoftu i zostaną wsparci odpowiednimi funduszami po to by robić jeszcze lepsze gry, które trafią w przyszłości na PC i konsole z rodziny Xbox.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.