Microsoft: Agresywnie inwestujemy w treści, społeczność i granie w chmurze

Microsoft: Agresywnie inwestujemy w treści, społeczność i granie w chmurze

Na wczorajszej konferencji Microsoft CEO Satya Nadella poruszył kilka spraw związanych z branżą gier które powinny zainteresowany wszystkich graczy a w szczególności posiadaczy konsol Xbox.

Szef Microsoftu zapowiedział agresywne inwestowanie we wszystko co jest związane z branżą gier. Do tego należą same gry, gracze oraz usługi grania w chmurze.

…w grach wykorzystujemy szeroki wachlarz możliwości, od sposobu, w jaki gry są tworzone i dystrybuowane, po to, jak są odtwarzane i oglądane. A my agresywnie inwestujemy w treści, społeczności i usługi grania w chmurze w każdym punkcie końcowym, aby zwiększyć wykorzystanie i zwiększyć zaangażowanie graczy, w tym 57 milionów użytkowników korzystających z Xbox Live miesięcznie. Wreszcie, zakupiliśmy siedem nowych studiów gier, aby wzmocnić zawartość usługi Xbox Game Pass, a także usługi Mixer.

Te słowa oznaczają dużo dobrych eksów w przyszłości dla konsoli Xbox 2 i systemów Windows, to pewne, także dbanie o graczy oraz większą integrację z chmurą.

Microsoft szczególnie przychylnie patrzy na usługi grania w chmurze którą ma wprowadzić na rynek pod marką xCloud (super jakość=super szybkość=granie na każdym urządzeniu w gry AAA). Według obliczeń już teraz 2 miliardy ludzi gra w gry online więc korporacja chciałaby do nich dotrzeć ze swoim produktem w jakiś łatwy sposób. Stąd niebagatelne pieniądze idą na inwestycje akurat w tym segmencie branży.

W przyszłości czeka nas ciekawe starcie między Microsoftem a Sony oraz być może wielka rewolucja która wprowadzi granie w chmurze zamiast tego tradycyjnego.

0

Brak komentarzy

No comments yet

Jak już tu jesteś to poświęć chwilę i napisz cokolwiek :).