Metro Exodus otrzymał nowy trailer!

Metro Exodus zostało zapowiedziane podczas tegorocznych targów E3 gdzie z miejsca zyskało poklask za jedną z lepszych o ile nie najlepszą oprawę graficzną dla gry podczas targów. Wizualnie prezentuje się nadal bardzo dobrze, aczkolwiek mam wrażenie, że nie obyło się tutaj bez drobnego downgradeu.

Ukraińskie 4A Studio wyda kolejną odsłonę Metro pod koniec 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One. Można przypuszczać, że wersja na konsolę Xbox One X będzie szczególnie dopieszczona graficznie ponieważ to właśnie na konferencji Microsoftu gra została zapowiedziana.

Samo Metro to seria strzelanek FPS opartych na książkach Dmitrija Głuchowskiego specjalizującego się w postapokaliptycznej fantastyce. Pierwsza powieść Metro 2033 ukazała się w 2005 roku. Na język polski została przetłumaczona 5 lat później przez wydawnictwo Insignis Media. W całej serii napisanych jest już kilkanaście książek po które możesz sięgnąć w wolnej chwili by przysposobić się do tego chłodnego świata.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.