Już niedługo nowa generacja AMD Ryzen i Vega, NEXT-GENY za kilka lat

Osoby które będą składały komputer w nadchodzących miesiącach mogą wstrzymać się z zakupem. AMD ogłosiło, że w kwietniu na rynek wejdzie 2 generacja procesorów Ryzen. procesory będą wykonane w technologii 12nm i będą używały architektury Zen+ oraz technologii Precision Boost 2. Otrzymają także odrobinę wyższe taktowanie zegarów.

Pierwsza generacja procesorów Ryzen dostępna w sklepach jest wykonana w technologii 14nm. Następne które nadejdą po ZEN+ będą wykonane w 7nm (ZEN 2, 2019 rok) i 7nm+ (ZEN 3). Ostatnia generacja ma ujrzeć światło dzienne w 2020 roku i jest jeszcze w fazie projektowania.

Drugą informacją od producenta jest wprowadzenie na rynek nowych kart opartych o architekturę Vega, mają się one pojawić w tym roku.

Ostatnią ciekawostką jest podanie daty dla karty określanej jako NEXT-GEN, będzie ona wykonana w 7nm+ i ukaże się w 2020 roku, możliwe, że wtedy tez nastąpi premiera nowej generacji konsol.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.