jRPG Octopath Traveler otrzymał nowe 3 godzinne demo, pełna gra będzie długa

Octopath Traveler to japoński RPG wydany przez Square-Enix a tworzony przez  Silicon Studio Corporation. Gra ukaże się na konsolę Nintendo Switch i tylko na tę konsolę już 13 lipca tego roku.

Tytuł otrzymał właśnie nową wersję demo na którą składa się 3 godzinna rozgrywka. Pełna wersja będzie sporo dłuższa i wyjmie graczom nawet 100 godzin z życiorysu. Główny wątek fabularny będzie można przejść w około 60 godzin, ale gdy ktoś połasi się na wszystkie poboczne zadania… w grze spędzi o wiele dłużej.

Oprawa graficzna wykonana jest w stylu retro, znanym z 16-bitowych konsol które rządziły na rynku w latach 90-tych. Mamy tutaj trójwymiarowe środowisko pokryte teksturami w niskiej rozdzielczości, postacie 2D oparte na spriteach oraz kilka nowych efektów na których użycie pozwala silnik Unreal Engine 4. Jest ładnie i stylowo, tylko brać i grać.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.