Hunter x Hunter: Greed Adventure. Japonia zagra w tym roku a my?

Hunter x Hunter: Greed Adventure to gra bazująca na legendarnej mandze autorstwa Yoshihiro Togashiego która została przełożona na jeszcze lepsze anime od Madhouse.

Fani od lat wyczekują dobrej gry na bazie tego dzieła więc nie dziwota, że deweloperzy co jakiś czas próbują sprostać tym oczekiwaniom .

Tym razem za grę na bazie przygód Gona i spółki wzięło się wydawnictwo Namco-Bandai (znane z takich serii jak Tekken czy Soul Calibur).

Hunter x Hunter: Greed Adventure jest grą z gatunku action RPG i ukaże się tylko na smartfony już zimą tego roku, na razie tylko w Japonii. Mam nadzieje, że deweloperzy biorą jednak pod uwagę wydanie jej również w wersji angielskiej na rynkach zachodnich.

Na filmie można zaobserwować jak wygląda rozgrywka. Mamy tutaj eksplorację terenów w środowisku 3D, drużynowo, i korzystanie z kart by wywołać odpowiednie czary.

Fabuła w grze opiera się na kontynuacji przygody z rozdziału znanego jako „Greed Island”. Po ukończeniu przez Gona gry ta stała się zbędna i bezużyteczna. W związku z tym Hunter Association pod dowództwem Paristona postanowiło uruchomić „Greed Island 2”. Gon, Killua i tajemnicza dziewczyna o imieniu Sufika muszą przetestować tę wersji gry. Swój udział w przedsięwzięciu mają także członkowie Phantom Troupe.