HTC Vive Cosmos to nowe gogle VR do PC na rynku które niebawem trafią do sklepów

Następna generacja hełmów VR nadciąga. Jakiś czas temu ukazał się nowy Oculus Quest, pojawiają się wzmianki o tym, że Sony pracy nad PS VR2 a tymczasem to właśnie HTC wprowadza nowe okulary rzeczywistości wirtualnej do sklepów na całym świecie.

HTC Vive Cosmos to faktycznie kosmos i nowe spojrzenie na tę technologię. Już na wstępie można zobaczyć, że na zewnętrznej stronie gogli zamontowano 6 kamer dzięki którym obliczana jest pozycja gracza i kontrolerów w przestrzeni. Nie ma już potrzeby montowania kamer przed telewizorem jak to ma miejsce w przypadku PlayStation VR. W związku z czym na stoliku przed telewizorem będzie można postawić sobie figurkę Kratosa z God of War, bo będzie tam po prostu więcej miejsca.

Podwójne ekrany zamontowane w okularach posiadają rozdzielczość 2880×1700 pikseli (1440×1700 pikseli na oko), oraz wymiary (3,4″), częstotliwość odświeżania to 90 Hz a pole widzenia wynosi 110 stopni. W okularach zostały wbudowane słuchawki stereo. Całość stanowi ruchoma konstrukcja dzięki czemu nie trzeba zdejmować ich z głowy by wrócić do świata rzeczywistego, wystarczy przednią ich część przekręcić w górę. Zredukowana została też liczba kabli, a urządzenie można podłączyć przez port USB-C 3.0, Display-Port 1.2.

HTC Vive Cosmos trafi na półki sklepowe 3 października w cenie 699 dolarów amerykańskich. Polska cena będzie odrobinę wyższa.