Gears 5 już w sklepach. Wojna z rojem trwa nieprzerwanie od lat

Microsoft w końcu wypuścił swojego największego killera na ten rok. Gra ukazała się na konsole Xbox One i komputery PC z systemem Windows 10. O tym czym jest seria Gears Of War nie trzeba wspominać, to po prostu jedna z najlepszych strzelanek na świecie zaprojektowanych przez EPIC Games. Tą część jednak EPIC nie zrobił a The Coalition, deweloper odpowiedzialny za Gears Of War 4 i Gears Of War: Ultimate Edition.

Fabuła przedstawia się standardowo. Bohaterowie muszą powstrzymać rój przed zniszczeniem przez niego ziemi. Tym razem jednak gracz wciela się nie w napakowanego Fenixa tylko w może trochę mniej napakowaną Kait Diaz, kobietę.

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki online oraz single player. Graczom udostępnione także edytor map. Tryby Ucieczka, Horda i Kontra w wersji na konsole wymagają wykupienia abonamentu Xbox Live Gold.

Konsola Xbox One X wyświetli obraz w 4K i 60 FPS, z obsługą HDR. To samo można się spodziewać po odpaleniu gry na komputerze. Zwykły Xbox nie zaoferuje aż takiej jakości grafiki ale to nadal jedna z najlepiej o ile nie najlepiej wyglądająca gra na tę konsolę.

Pewnym smaczkiem jest dodanie do gry postaci Sary Connor i T-800 z nadchodzącego filmu Terminator: Dark Fate. Jednak aby odblokować te postaci trzeba zagrać w grę przed 16 września lub wykupić Xbox Live Gold.

Tytuł został przetłumaczony w pełni na język polski. Jest to także gra dostępna dla graczy którzy mają już 18 lat ponieważ zawiera sceny brutalne i ostry język.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.