Farming Simulator 19: Pierwsze screeny z gry i system misji

Powoli pojawiają się nowe informacje o Farming Simulator 19 produkcji GIANTS Software. Tym razem deweloperzy przedstawili jak będzie wyglądał system misji w grze.

System misji

System ten będzie zmieniony w porównaniu do poprzednich wersji gdzie w 15 części gracze używali tablic ogłoszeń dostępnych w różnych lokacjach i przewozili towary z miejsca na miejsce czy ścinali trawę. W 17 części gracze wykonywali zadania dla rolników z najbliższego otoczenia, zajmowali się polem, siali i zbierali.

W 19 części system misji będzie zawierał elementy które już znamy oraz wprowadzał nowe. Gracz nie będzie musiał jeździć traktorem po mapie i szukać tablic ogłoszeń tylko wejdzie w menu kontraktów gdzie zobaczy listę bieżących zleceń.

Dojdzie nowy typ zleceń typu silosowanie ziarna. Misje te będą wymagały od gracza zajęcie się całym procesem zbioru ziarna od cięcia trawy, przez belowanie i dostarczenie ich we wskazane na mapie miejsce.

Użycie  sprzętu

W najnowszej części serii gracz będzie mógł wybrać czy użyć polecanego sprzętu do danej misji lub użyć własnego. W poprzednich częściach możliwe było używanie tylko dedykowanego dla danej misji ekwipunku.

Użycie własnego sprzętu pozwoli zaoszczędzić pieniądze które w innym wypadku zostały by wydane na jego wypożyczenie.

Czas na wykonanie misji

Deweloperzy zrezygnowali z limitu czasowego na wykonanie danej misji, dodali też możliwość zapisania stanu gry podczas jej wykonywania. Misje można będzie też w dowolnym momencie anulować.

Multiplayer

Misje będą dostępne także w trybie gry z wieloma graczami.

HUD

Deweloperzy z GIANTS pokazali także jak będzie wyglądał interfejs HUD w grze. Będzie on bardziej transparentny i tym samym umożliwiający szerszy widok na pole gry. HUD zawiera takie informacje jak prędkość, tempomat, poziom paliwa, poziom wypełnienia doczepionego urządzenia itp.

Grafika

W porównaniu do części 17 grafika uległa polepszeniu. Jest bardziej realistycznie dzięki zwiększeniu liczby detali oraz poprawieniu oświetlenia i cieniowania.

Data wydania gry Farming Simulator 2019 na PC to 20 listopada 2018 roku.