Far Cry 5 już w sprzedaży, recenzje średnio-dobre

Piąta część Far Cry trafiła dzisiaj do sprzedaży w wersjach na PC, PS4 i Xbox One w cenie 189,99 zł. Czy spełnia oczekiwania graczy, o tym można się dowiedzieć z pierwszych recenzji które pojawiają się w sieci a te, nie są w większości zbyt przychylne jak na tak znaną i dużą markę.

Aktualna ocena graczy w serwisie metacritic na poziomie 7.7 sugeruje, że gra jest dobra ale w sieci pojawiają się ostrzejsze recenzje. Polygon ocenił strzelankę jedynie na 6.5 narzekając na słabo opowiedzianą historię, z kolei mniej znany magazyn slant, na 5.0. Wszystkie niskie noty są spowodowane kontrowersyjnym scenariusze nad którym dyskutują przede wszystkim amerykańscy gracze.  O czym więc jest owa historia skoro wywołuje tak wielkie kontrowersje? Trafiamy do Montany w USA gdzie jako lokalny szeryf musimy poradzić sobie z pewną sektą religijną której działania nie podobają się rządowi kraju. Jak zatem widzisz, w tle znajduje się religia a ta wywołuje zawsze kontrowersje, tym bardziej gdy jest używana w grach wideo.

Jednak aby być fair, muszę napisać, że Far Cry 5 otrzymuje też lepsze oceny i plusy za otwarty świat, dobrą oprawę wizualną, co widać na screenach i system walki który jest w grze FPS najważniejszy.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.