EA rezygnuje z mikropłatności, Star Wars Battlefront II uratowany!

Rzadko kiedy zdarza się aby tak wielki wydawca gier jak EA zrezygnował ze swojego pomysłu, no ale stało się, gracze przemówili portfelami i pokazali, że są wielką siłą z którą każdy w galaktyce musi się liczyć. Nawet tak wielkie imperia jak Electronic Arts ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Co się zatem zmieni po tej, historycznej być może decyzji?

21 marca gra otrzyma wielką aktualizację która zmieni sposób zdobywania gwiezdnych kart oraz innych przedmiotów znajdujących się do tej pory w skrzynkach, tzw. loot boxach które były sprzedawane za prawdziwe pieniądze.

Po aktualizacji specjalne przedmioty będą mogły zostać zdobyte przez nabijanie sobie leweli, normalnie grając a nie jak do tej pory płacąc. Jednak nie będzie tam itemów które będą wpływały na statystyki postaci, znajdą się tam jedynie kredyty i przedmioty kosmetyczne, czyli ciuszki i inne broszki które zadowolą przede wszystkim grające w ten tytuł dziewczynki.

Generalnie model mikropłatności w którym gracze płacili prawdziwymi pieniędzmi by wpływać przez to na rozgrywkę stawiając się ponad graczami którzy nie płacili, umarł, miejmy nadzieje, że po tej decyzji, efektem domina także i inne gry z zaimplementowanymi mikropłatnościami zaczną umierać, a gracz płacąc raz za grę, otrzyma ją w pełni działającą!

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.