Dostawcy internetu w UK będą musieli blokować strony z pirackimi grami na Nintendo Switch. Jest wyrok sądu

Dostawcy internetu w UK będą musieli blokować strony z pirackimi grami na Nintendo Switch. Jest wyrok sądu

Nintendo wygrało sprawę sądową która toczyła się w Wielkiej Brytanii skierowaną przeciw stronom internetowyn nielegalnie udostępniających gry na Switcha. Od tej pory dostawcy internetu (Konkretnie: ISPs – Sky, BT, EE, Talktalk, Virgin Media) będą musiały blokować strony z pirackimi grami na konsolę Nintendo Switch. W taki sposób aby piraci/internauci nie mogli na nie wchodzić.

W sprawie nie chodzi tylko o strony które dystrybuują gry przez torrenty ale także te serwisy które umieszczają opisy jak przerobić konsolę by te gry odczytywała.

Przedstawiciel Nintendo w Europie już powiedział, że korporacja cieszy się z faktu, że Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii przyznał im racji co do tego, że działania piratów są nielegalne. I zostaną zablokowane na terenie Wielkiej Brytanii.

Być może Nintendo podbudowane wyrokiem angielskiego sądu zapragnie blokować pirackie strony w innych krajach, w tym w Polsce? Wasze zdanie na ten temat możecie wyrazić w komentarzach do wpisu. Zachęcamy do merytorycznej dyskusji.

0

Brak komentarzy

No comments yet

Jak już tu jesteś to poświęć chwilę i napisz cokolwiek :).