Diablo IV znajduje się w fazie produkcji

Diablo IV znajduje się w fazie produkcji

Według nieoficjalnych informacji które zebrał jeden z redaktorów serwisu Kotaku, Diablo IV znajduje się w fazie produkcji od dłuższego czasu. Jednak nie do końca wiadomo czym będzie owa czwarta część mrocznej serii Blizzarda oraz kiedy zostanie wypuszczona na rynek.

Jason Schreier z Kotaku rozmawiał z aż 11 pracownikami studia Blizzard Activision na temat serii Diablo. Każdy z nich potwierdził, że gra jest w produkcji.

Jednym z pomysłów na czwórkę było wykonanie jej w stylu serii Dark Souls, gry 3D z widokiem zza pleców. Ponoć ten i inne pomysły spaliły na panewce więc do końca nie można być pewnym jak gra będzie się faktycznie prezentowała gdy zostanie wprowadzona do sprzedaży.

Nad jedną z wersji pod kodową nazwą Hades pracowała ekipa Blizzarda pod okiem Josh Mosqueiry, osoby nadzorującej dodatek do Diablo III Reaper of Souls. Nad projektem Hades pracowano między 2014 a 2016 rokiem by ostatecznie go anulować. Nastąpiło to w czasie w którym Josh Mosqueira opuścił szeregi Blizzarda. Nie wiadomo czy powodem rezygnacji z pracy w firmie było anulowanie projektu czy odwrotnie, anulowano projekt bo odszedł jego główny twórca.

Po kilkunastu następnych miesiącach ekipa rozpoczęła pracę nad nową wersją Diablo 4, według plotek znaną pod kodową nazwą Fenris. Która ma być bardziej mroczną i cięższą grą niż Diablo 3 ale nie mówi się, że będzie to gra na wzór Diablo 1 czy Diablo 2. Ten koncept posiadać ma szerokie możliwości społecznościowe i będzie nastawiony na rozgrywkę online.

Ostatecznie prace nad Diablo IV trwają ale znajdują się w  bardzo wczesnej fazie rozwoju. Gra na pewno nie ukaże się na półkach sklepowych przed rokiem 2020. Nie można też mieć pewności na jakich platformach sprzętowych się pojawi. Może być to komputer ale równie dobrze smartfon lub nowe konsole do gier w stylu PlayStation 5.

0

Brak komentarzy

No comments yet

Jak już tu jesteś to poświęć chwilę i napisz cokolwiek :).