Diablo IV oficjalnie na PC, PS4, Xbox One. Makabryczne intro i mroczny gameplay!

Blizzard Entertainment zapowiada prawdziwy powrót do korzeni świata znanego z gier serii Diablo. Ma być mrocznie, makabrycznie, krwawo, tak jak w pierwszych dwóch odsłonach tego popularnego na całym świecie tytułu. I faktycznie tak jest, ale aby się o tym przekonać każdy z was musi zobaczyć na własne oczy jeden z najlepszych filmów CGI przygotowanych na potrzeby gier ostatnich lat, gdzie szczególnie końcówka wbije każdego w fotel, czuć klimat, jest miazga niczym z najlepszego hollywoodzkiego kina!

Ekipa deweloperów pracowała nad czwartą odsłoną gry Diablo w pocie czoła przez ostatnie kilka lat, daty premiery nie podano do wiadomości ale poznaliśmy za to platformy na jakich Diablo 4 się ukaże. Maszyny na których zagramy to komputery PC ale także i konsole PS4 i Xbox One, o next-genach nie było mowy co rodzi nadzieje na premierę gry w przyszłym roku ale czas pokaże jak będzie naprawdę. Dyrektor Blizzarda wyjaśnił, że chciał pokazać grę która przedstawia konkretny kawałek kodu i konkretną wizję świata na użytek graczy więc mamy pewność, że tytuł nie znajduje się w powijakach i wkrótce trafi do sprzedaży!

Po zniszczeniu Czarnego Kamienia Dusz, pokonaniu Najwyższego Zła i upadku Maltaela, Anioła Śmierci, niezliczone rzesze istnień zostały stracone, a mieszkańcy Sanktuarium musieli zmierzyć się z najmroczniejszym okresem w historii ich krainy. Minęły długie lata i ludzkość zaczęła powoli wracać do normalnego życia… lecz wtedy dało o sobie znać zagrożenie co najmniej tak stare jak samo Sanktuarium.

Historia wprowadzająca do gry…

Świat w Diablo IV jest otwarty, składa się z pięciu krain które będzie można eksplorować w dowolnej kolejności, także przy pomocy konia co w grach z serii Diablo będzie nowością. Podczas wędrówki spotkamy też innych graczy z którymi pohandlujemy lub wyzwiemy na pojedynek PVP. W dalszym ciągu grać będzie można w samotności bo tryb Single Player nie zniknie z gry.

W grze będzie pięć klas postaci, ale jak na razie poznaliśmy tylko trzy z nich:

  • Barbarzyńca – Ściera wrogów w pył i rzuca się do walki bez chwili wahania.
  • Czarodziejka – Zamraża, podpala lub poraża wrogów, posługując się niesamowitą mocą tajemną.
  • Druid – Potrafi przybrać kilka dzikich form i kierować potęgą gniewu natury.

Więcej informacji odnośnie gry ma zostać podanych już jutro! Przy okazji firma nie wspomniała nic o Diablo Immortal.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.