Developerzy PlayStation wybierają swoje ulubione gry 2017 roku

Oficjalny blog PlayStation zapytał pracujących dla tej marki developerów o to, jakie gry według nich były w tym roku bardzo dobre. Tym samym poznajemy preferencję osób które na co dzień zajmują się produkcją gier.

Horizon Zero: Dawn została wybrana przez Fumihiko Yasude (Dyrektor Team Ninja). Developer był zdumiony oprawą graficzną i stylem produkcji, głęboką fabułą i systemem walki.

Yoko Taro (Dyrektor Platinum Games) pochwalił przygody Aloy za bardzo dobry design mechów mający związek z Anime i filmami Sci-Fi.

 

Persona 5 lub Nioh. Taki dylemat ma Michał Dobrowolski (Senior Game Designer CD Projekt Red). Człowiek ten wiele czasu spędził grając w oba tytuły chwaląc fabułę Persony.

 

Uncharted: The Lost Legacy zostało wybrane najlepszą grą przez Hermena Hulsta (Główny Manager w Guerilla Games). Powrót do świata Uncharted był dla niego fascynujący, gra zawiera wszystko to co najlepsze w tej serii.

Tego samego zdanie jest Takashi Katano (Dyrektor Square Enix).

 

Everybody Golf to wybór którego dokonał designer gry The Evil Within 2, John Johanas. Prawdopodobnie miał dość ciężkich klimatów przy pracy nad drugą częścią Wcielonego Zła i poszedł grać w golfa :).

 

Dragon Quest XI to wybór Naoki Yoshidy (Dyrektor Square-Enix). Na początku przeprosił, że wybrał tytuł własnego wydawnictwa, ale po prostu zna tę serię od podszewki i ją bardzo lubi. Także za oryginalny styl i kolorystykę niedostępną w innych grach, a ta jest zasługą Akiry Toriyami, twórcy Dragon Balla.

 

Resident Evil VII to wybór jednego z producentów w Square-Enix. Hiroaki Kato twierdzi, że siódma część Zamieszkałego Zła to prawdziwy powrót do korzeni serii, który doskonale wciska się w ramy survival horroru. Hiroaki chce spróbować zagrać w nowego Residenta na VR ale jeszcze nie jest na taką jazdę gotowy.

 

What Remains of Edith Finch. Dzieło Giant Sparrow zagościło w sercu dyrektora Tequila Works (od gry RIME). Raul Rubio Munarriz twierdzi, że gra jest intymna, poetycka i mocna.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.