Death Stranding. Nowy zwiastun wyjaśnia o co chodzi w grze, jest i 49 minutowy gameplay

Serial wielu niewiadomych o tytule Death Stranding wydaje się dobiegać końca gdyż Hideo Kojima publikuje właśnie istotne informacje na temat gry. Gracze mogą dowiedzieć się w końcu czym ta gra właściwie jest a teorię są różne. Niektórzy określają grę symulatorem chodzenia, inni zwykłym interaktywnym filmem a sam Hideo Kojima powiedział ostatnio, że w sumie to nie wie o co chodzi w tej grze, no dobrze przejdź do konkretów na które wszyscy fani twórcy MGS czekają.

1. Zwiastun zatytułowany Briefing. Jest to wprowadzenie do gry które musi każdy zobaczyć przed obejrzeniem filmu z rozgrywki który jest załączony dalej, tako rzecze sam Hideo. Z filmu wynika jedno, w wyniku ataków terrorystycznych Stany Zjednoczone zostały podzielone na miasta, enklawy, osady. Główny bohater Sam Bridges (Grany przez aktora Normana Reedusa z The Walking Dead) musi przyłączyć miasta do sieci informacyjnej aby nadać komunikat od Pani Prezydent skierowany do mieszkańców USA, a mówiący o tym, że jest jeszcze nadzieja na pojednanie i odbudowę kraju. Terminale trzeba będzie aktywować przy pomocy pendrivów z informacją a na końcu uratować porwaną Prezydentową. Przeszkadzać mu w tym będą członkowie demonów, grupy terrorystycznej która działa w cieniu każdego miasta i pragnie władzy tylko dla siebie a z ludzi chce uczynić niewolników.

2. Gameplay z gry który trwa aż 49 minut. Hideo Kojima edytował film w taki sposób aby nie zawierał on spojlerów. Można go więc spokojnie oglądać bez obaw, że dowiemy się czegoś bardzo istotnego z głównego wątku fabularnego czego nie chcielibyśmy się dowiedzieć przed zakupem gry. W związku z tym iż gameplay prezentowany był w Japonii, jest on przedstawiony w języku Japońskim, to nawet dobrze w obawy przed ewentualnym spojlerem :). Całość swoją konstrukcją przypomina Metal Gear Solid 5 The Phantom Pain gdzie rozgrywka polegała na bieganiu po otwartej mapie, dostaniu się do celu i pokonaniu przeciwników. Miejmy nadzieję, że biegania po mapie w DS będzie zdecydowanie mniej a więcej akcji bo o system walki, fabułę i postaci jesteśmy na tę chwilę spokojni.

Gra ukaże się tylko na PlayStation 4 już 8 listopada tego roku.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.