Dante „Syn Spardy” i Nero powracają w Devil May Cry 5

Capcom zapowiedział Devil May Cry 5. Kolejną część kultowego slashera który został powołany do życia w czasach świetności konsoli PlayStation 2, czyli lata temu. Dyrektor Hideaki Itsuno zapowiedział, że będzie to najpotężniejsza i najbardziej efektowna gra Capcom w tej generacji konsol, które wyciśnie wszystkie soki z udostępnionych deweloperom podzespołów.

W najnowszej odsłonie wcielimy się w postać Nero, młodego łowcy demonów o siwych włosach i szarym płaszczu oraz mechanicznym ramieniu z którego czerpie swoją moc. Pomoże mu zgrabna koleżanka o imieniu Nico. Powróci także Dante „Syn Spardy” który szuka zemsty na swoim bracie za zabójstwo matki. Dodatkowo otrzymamy trzecią grywalną postać której tożsamości na razie nie znamy. Każda z postaci ma oferować unikalną technikę walki z demonami.

Capcom chwali się oprawą graficzną która chodzi na zmodyfikowanym silniku serii Resident Evil, gwarantuje to fotorealistyczne efekty i 60 FPS animacji. Szczególnie twarze wyglądają w tej grze rewelacyjnie.

Premiera gry wiosną 2019 roku na PS4, Xbox One i PC w wersji pudełkowej i cyfrowej. Więcej szczegółów ma zostać ujawnionych za kilka miesięcy podczas targów Gamescom.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.