Cyberpunk 2077 to FPP RPG, kilka informacji na podstawie gameplayu, screeny

CD Projekt Red pokazał 50 minutowy gameplay z gry Cyberpunk 2077 na targach E3 2018, ale tylko wybranym dziennikarzom. Andrew Reiner z pisma Game Informer miał okazję znaleźć się w zaszczytnym gronie ludzi którzy go zobaczyli jako pierwsi, czego się dowiedział?

Demo rozpoczyna się od możliwości kreowania postaci, można wybrać czy grać mężczyzną czy kobietą i ustawić sobie odpowiednio ich wygląd przesuwając suwaki. Do wyboru są tatuaże, fryzury, make up, blizny i kilka innych rzeczy. Postać w którą wciela się grać to „V”, najemnik parający się sprawami nie do ogarnięcia dla zwykłych śmiertelników.

Fabuła w grze ma się opierać na wyborach których dokona gracz, wybierając jedna z 3 klas postaci które będą posiadały specyficzne dla siebie umiejętności, Netrunner (Haker), Techie (technik) i Solo (Najemnik zabójca), pomiędzy umiejętnościami będzie można płynnie przechodzić.

Nie zabraknie też modyfikacji ciała na których opiera się system Cyberpunk, więc różnego rodzaju wszczepy podnoszące nasze zdolności będą tutaj na porządku dziennym.

Na potrzeby demo, deweloperzy zagrali kobietą (jakie to oryginalne?!). Akcję rozpoczęto gdzieś w Night City gdzie bohaterce przez cały czas towarzyszył najemnik Jackie Welles.

Widok z oczu czy zza pleców?

Po wejściu w grę okazuje się, że Cyberpunk 2077 to RPG w widokiem z oczu (FPP), CD projekt Red potwierdził to już wcześniej na Twitterze, zaznaczając, że nie jest to „Shooter” tylko RPG. Widok z oczu został wprowadzony po to aby gracz „Był bliżej świata”. Okazjonalnie ten widok przejdzie w TPP na czas prowadzenia pojazdów, także tych latających.

Całe demo jest opisywane bardzo szczegółowo i przedstawia jedną z misji które przyjdzie nam wypełnić w przyszłości. Według dewelopera gra ma być bardzo rozbudowana i trzeba uważać na słowa które się wypowie bo mogą one przynieść konsekwencje w dalszej karierze naszego najemnika.

Według dziennikarza rozgrywka bardzo przypomina grę Deus Ex. Jedną z broni które posiada V są szpony, przypominające te Wolverine’a, dzięki nim może walczyć ale też i wspinać się po ścianach, czy na nich zawieszać. Walka wygląda dynamicznie i ciekawie, jest też uzupełniona o elementy RPG. Postać będzie miała dostęp do kilku rodzajów broni oraz dysponować kilkoma rodzajami ataków. Bronie podzielono na Power weapons, Tech weapons i Smart Weapons. Ataki na fizyczne, cieplne, energetyczne i chemiczne.

Andrew Rainer:

Cyberpunk 2077 to RPG z widokiem z oczu. Otwarty świat, olbrzymie miasto, brak loadingów. Biegasz i strzelasz, korzystając z pomocy innych postaci. Jeździsz w widoki zza pleców. Dużo opcji, upgrade’ów. Wizualnie oszałamia.

Pozostaje nam tylko czekać na opublikowanie przez kogoś tego gameplayu by zobaczyć jak gra prezentuje się naprawdę w akcji oraz na nowe informacje prosto od wydawcy.

Najnowsze screeny pokazuję, że nie jest do końca tak kolorowo jak zarzucają twórcą gracze, jest nadzieja na dobrą grę o ile będzie dużo elementów RPG, fabuła będzie wciągająca a postacie dobrze zarysowane. Andy McNamara z Game Informera napisał, że klimat Blade Runnera da się tutaj odczuć.

Data wydania:

Data premiery nie została podana, ale gra ma ukazać się na obecną generację konsol, czyli na PS4, Xbox One, i oczywiście na komputerach osobistych.