CD Projekt RED zawiódł oczekiwania, jest trailer Cyberpunk 2077 z E3 2018

Po pięciu latach oczekiwania na jakiekolwiek informacje odnośnie gry Cyberpunk 2077 dostajemy coś co przypomina bardziej mieszankę Watch Dogs 2 z GTA niż pełnoprawną produkcję w klimatach mrocznego cyberpunku, czego oczekiwało wielu graczy po znanej wszystkim zajawce.

Zmiana designu gry została podyktowana zapewne obawą przed niską sprzedażą zbyt ambitnej produkcji, co przy wysokich cenach akcji polskiego dewelopera mogłoby się skończyć dla niego w przyszłości tragicznie. Tym samym otrzymuje kolorową papkę dla młodszych graczy na którą plują Ci starsi. Sam zwiastun został oskryptowany w cut scenki z których wynika, że gracz wcieli się w postać „Samuraja” biegającego po futurystycznej metropolii Night City (niektórzy gracze zarzucają deweloperowi zwykłe CGI przygotowane na potrzeby reklamy co może być prawdą, zważywszy na plotki o problemach z dewelopingiem).

Dalej nie jest jasne jak gra wygląda w ruchu i czy będzie pełnoprawnym RPGiem w TPP czy strzelanką FPS o której się ostatnio plotkuje. Deweloperzy nie rozwiali żadnych wątpliwości, a o dacie premiery nie wspomniano ani jednym słowem. Właściwie to dopóki nie zobaczymy pokazu z rozgrywki, nic nie jest jasne!

Kiedy premiera gry Cyberpunk 2077?

Wydawca nie podał daty wprowadzenia gry do sprzedaży.