Blizzard idzie w gry mobilne. Będzie ich więcej!

O tym co się dzieje po zapowiedzi Diablo Immortal na smartfony z Androidem i iOS nie muszę chyba pisać bo każdy już wie, że dzieje się sporo. Activision/Blizzard dosłownie rozwścieczył graczy na całym świecie i widać ma to gdzieś.

Z najnowszego wywiadu którego udzielił jeden z pracowników firmy podczas BlizzCon 2018 dowiadujemy się, że najlepsi deweloperzy Blizzarda pracują w tej chwili nad grami mobilnymi. Dosłownie w ciągu ostatnich kilku lat zostali przeniesieni z platformy PC na sprzęt mobilny który według pracownika może już w podobny sposób przedstawiać świat gry tak jak PC czy konsole, może z nimi na tym polu dobrze konkurować.

Powodem powstania nowej części Diablo tylko na komórki jest dotarcie do większej liczby użytkowników na świecie, ale i nie tylko bo według dewelopera także w USA wiele młodych graczy gra już tylko na smartfonach. Trzeba więc także do nich dotrzeć.

Deweloperzy pracują nad wieloma tytułami mobilnymi związanymi ze znanymi markami firmy. Więcej szczegółów ma zostać przedstawionych w przyszłości ale już teraz pracownik twierdzi, że przyszłość firmy jest według niego bardzo jasna by nie powiedzieć różowa!