Battlefield V z datą premiery, kampanią, kooperacją, wersją BETA już oficjalnie!

Ekipa szwedzkich deweloperów z DICE oficjalnie zaprezentowała piątą odsłonę serii Battlefield. Teatr wojenny został tym razem umiejscowiony w czasach II Wojny Światowej. Jest to wielki come back od czasów gry Niemcy napadły na Polskę gdyż ostatnia gra z serii pozwalała nam na walkę z zachodnim wrogiem w 2009 roku za sprawą Battlefield 1943.

W grze będziemy mogli zagrać w trybie single player i multi player które będą przedstawiały większe bitwy z czasów 2WŚ ale jak twierdzi Oskar Gabrielson z DICE, będą to nieznane wcześniej wydarzenia, a ich skala i widowiskowość przyćmi wszystkie poprzednie części serii.

W trybie single powrócą Opowieści Wojenne znane z Battlefield 1 które pozwolą na wcielenie się w różnych bohaterów i odwiedzenie takich miejsc jak śnieżna Norwegia czy piaskowa Afryka.

W trybie multiplayer zmierzy się do 64 graczy, na wielu mapach i w epickich bitwach w których będzie można budować i naprawiać fortyfikację, a także przewozić stacjonarne bronie pojazdami. DICE zrezygnowało z modelu Premium i wszyscy będą mieli dostęp do wszystkich map i broni od początku i na równych zasadach. W grze nie zobaczymy też znienawidzonych przez graczy „Lootboxów”! Ale to chyba nie jest dla nikogo czymś dziwnych po tym co się działo z najnowszą częścią Battlefront…

Ciekawostką jest to, że będziemy mogli personalizować żołnierzy, bronie i pojazdy.

Graficznie wszystko stoi na najwyższym poziomie, pokazany trailer przedstawia akcję w bardzo widowiskowy, iście hollywoodzki sposób.

Minimalne wymagania w wersji na PC prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (64-bitowy)
  • Procesor (AMD): AMD FX-6350
  • Procesor (Intel): Core i5 6600K
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2 GB
  • Karta graficzna (NVIDIA): nVidia GeForce® GTX 660 2 GB
  • DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11.0 lub równoważna
  • Wymagania dot. połączenia z Internetem: 512 kb/s lub szybsze
  • Miejsce na dysku: 50 GB

Gracze który nie mogą się doczekać by położyć swoje łapy na tym tytule będą mogli zagrać w wersję BETA. Jeżeli posiadasz konto EA Access lub Origin Access, będziesz mógł zagrać już 11 października, zamawiając wersję Deluxe gry, zagrasz już 16 października.

Deweloper zapowiada też solidne wsparcie produkcji już po jej ukazaniu się na rynku 19 października, na PC, PS4, Xbox One.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.