Anthem, data premiery, trailer, informacje

Electronic Arts i studio BioWare ujawniło dużo informacji o Anthem, grze która przykuła uwagę wykonaniem na zeszłorocznych targach E3 w Los Angeles. Jest to zarazem największy projekt deweloperów w tym roku, mający konkurować z Destiny 2 od Bungie i zapewnić EA spore zyski.

Jak się okazuje Anthem w dalszym ciągu trzyma obiecany rok temu poziom. Grafika w grze prezentuje się bardzo dobrze, akcja wzbogacona jest o różnego rodzaju efekty cząsteczkowe, świat jest duży i różnorodny, a historia ma być wciągająca.

Gracz wcieli się w wolnego strzelca z unikatowymi zdolnościami pozwalającymi mu na użycie „Javelinów”, exokombinezonów dzięki którym można latać i w bezpieczny sposób eksplorować wytyczone tereny. Do wyboru będą cztery typu tych uniformów reprezentujące odpowiednią klasę, Ranger, Colossus, Interceptor, Storm. Dla przykładu Kolos będzie czymś w rodzaju czołgu z ciężkim uzbrojeniem. Kolor i kształt Javelinu będzie można dowolnie zmieniać. W grze przyjdzie Ci się zmierzyć z chaosem który rozpętali „Bogowie” po opuszczeniu planety za sprawą różnego rodzaju stworzeń nieprzychylnych rasie ludzkiej. Twórcy zapowiadają skomplikowane relacje między postaciami w grze oraz drogi wyboru, więc jest szansa, że Anthem nie będzie prostą strzelanką TPP tylko pełnoprawnym RPGiem.

Rozgrywka opiera się na kooperacji czterech graczy w trybie multiplayer ale oczywiście można też pograć samemu. Casey Hudson z BioWare zaznacza, że gra nie jest typową grą MMO czy MultiPlayer ze zmniejszoną rolą trybu Single Player. Tryb dla wielu graczy został tutaj wdrożony jedynie jako opcja.

Jak zaznaczył wydawca, w grze nie będzie loot boxów i mikropłatności, co powoli staje się już standardem o którym trzeba powiadomić graczy przed wprowadzeniem tytułu na rynek. W przyszłości do gry trafią DLC, nie wiadomo jednak czy będzie trzeba za nie płacić, czy będą udostępnione graczom za darmo. Zawierać one będą opowieści rozwijające fabułę oraz misje typowo eksploracyjne.

Do sprzedaży, w cenie około 80 dolarów trafi też Edycja Specjalna gry zawierająca ekskluzywny osprzęt w grze i kilka bonusów, będzie się nazywała Legion of Dawn.

Premiera 22 lutego 2019 roku w wersji na PC, PS4, Xbox One.