3 nowe gry o Pokemonach od Nintendo na Switcha i smartfony z Androidem i iOS

Nintendo zaszalało i wyda aż trzy gry RPG traktujące o przygodach elektrycznego Pikachu i spółki, ku uciesze wszystkich fanów wagarowania i łapania w tym czasie Pokemonów :).

Pokemon: Let’s Go, Pikachu i Pokemon: Let’s Go, Eevee! Te dwa tytuły opracowuje studio Game Freak. W tych grach które trafią tylko na konsolę Nintendo Switch wrócisz do regionu Kanto by uczestniczyć w klasycznej Pokemonowej historii. W zależności od tego jaki tytuł wybierzesz, pierwsze skrzypce będzie grał Pikachu albo Eevee, a sama gra jak zobaczysz na trailerze polega na łapaniu Pokemonów przed ekranem telewizora, do czego wystarczy nawet jeden Joy-Con. W grze znajdzie się też tryb gry dla dwóch graczy jednocześnie na tym samym ekranie. Oryginalnym pomysłem jest stworzenie na potrzeby gry nowego kontrolera który imituję prawdziwy Pokemonowski Poke Ball, do użycia w grze zamiast tradycyjnego kontrolera od Switcha, jego cena nie została jeszcze podana. Fajny pomysłem jest transfer Pokemonów złapanych w Pokemon GO na smartfonie i wysłania ich do świata gry na konsoli Switch. Interakcja Pokemon Go i nowych gier na Switcha ma być według Nintendo jeszcze większa a szczegóły na ten temat zostaną ujawnione w późniejszym czasie.

Premiera Pokemon: Let’s Go, Pikachu i Pokemon: Let’s Go, Eevee! oraz kontrolera Poke Ball dopiero 16 listopada 2018 roku.

Pokemon Quest to gra którą przygotowało studio Game Freak. Jest ona dostępna za darmo (F2P) na Nintendo Switch już od dzisiaj a na smartfony z systemem Android i iOS ukaże się miesiąc później. W grze trafimy na wyspę Tumble Cube gdzie będziemy łapać Pokemony i szukać różnego rodzaju skarbów. Designem gry przejął się nawet sam Pikachu który został wraz z innymi zamieniony w kostkę poruszającą się w tym izometrycznym, nowym dla niego świecie.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.