20 minut gameplayu z Dreams na PS4 i PS VR, czyli GAMEDEV dla początkujących

Deweloperzy z Media Molecule pracują w pocie czoła nad kolejnym Exem dla PS4 i PS VR, którym jest gra Dreams. W sieci opublikowano 20 minutowy film prezentujący rozgrywkę z gry, okraszony komentarzem Marka Healeya, dyrektora kreatywnego studia mającego na koncie taki hit jak seria LittleBigPlanet.

Dreams to bardzo oryginalna produkcja w której tworzymy świat od podstaw by po zakończeniu pracy trochę się w nim pobawić, zapewne na różne sposoby. Pozycja będzie na pewno bardzo rozbudowana i trudno jest w tej chwili streścić lub szacować o tym co może się w niej znaleźć, a co nie. Można powiedzieć, że jest to najbardziej ambitna gra (łączona z kreatorem gry) na konsole PlayStation w ich historii.

To nie wszystko, w grze zainstalowano wydawać by się mogło prosty sekwencer muzyczny w którym dzięki dostępnym instrumentom, możemy wykreować muzykę która będzie przygrywała nam podczas zabawy. W praktyce wygląda to tak, że uruchamiany instrument, wrzucamy blok określonej długości w sekwencer i w tym momencie możemy pograć na dualshocku 4, pod przyciskami są nuty, jest możliwość grania akordami czy zmiany skali. Oczywiście jak w każdym sekwencerze jest piano roll w którym spokojnie dopracujemy pozycję nut na pięciolinii.

Data wydania Dreams nie została jeszcze ujawniona ale ma to nastąpić już w tym roku.

Twórca i redaktor naczelny takich portali o grach jak gamesite.pl, ps5site.pl, ps4site.pl oraz takich o innej tematyce i takich co już nie istnieją lub są prowadzone teraz przez inne osoby. Gra na komputerach i konsolach. Aktualnie PC, w przyszłości Nintendo Switch, następnie PlayStation 5.